Skip Navigation Links
מכונות חיתוך פלסמה HYPERTHERM - עולם שלא הכרתם קודם
אודות החברה
גלריות
מאמרים
הסמכת רתכים
צור קשר
English

כניסה ללקוחות
מייל: סיסמה:
לחץ
הרשמה שכחתי סיסמה
   שלח לחבר   הדפס   שמור
בדיקות חזותיות לריתוכים

 

בדיקה חזותית לריתוכים–זול ויעיל
 
 
 
מבוא
 
בדיקות אל הרס, הן חלק חיוני ובלתי נפרד בתהליך ריתוך של מכלולים מתכתיים. חשיבותן של הבדיקות מעוגנות בתקנים. לדוגמה, בתקנים הדנים במכלי לחץ ודודי קיטור , ניתן להקטין את עובי הדופן של המכל בעזרת העלאת כמות בדיקות אל הרס.
בתקן AWS D1.1 ריתוך מבנה פלדה קיימים אמות מידה לבדיקה חזותית של ריתוכים.
 
טרם ביצוע בדיקות על הרס כדוגמת, צילום רדיוגרפיה יש לבצע בדיקה חזותית לגלוי פגמים בריתוך. במאמר זה נדון בבדיקות חזותיות .
 
בדיקות לפני ריתוך (האותיות המודגשות הן מניסיונו האישי של המחבר)
 
  • יש לעין במסמכים הרלוונטיים של העבודה. מסמכים אלה כוללים דרישות החוזה, תקנים, ומפרטים. יש לוודא שהתקנים והמפרטים הם במהדורה עדכנית (המהדורה שמוזכרת בחוזה). מפעל ריתך 80 צינורות פלב"מ ("(Ø10 ונאלץ לחתוך ולרתך מחדש את כל הצינורות מאחר וריתכו לפי במפרט ישן. טעות זו עלתה למפעל הרבה מאוד כסף והיה ניתן למנוע אותה.
 
  • לוודא ביצוע ההסמכות לפי הנדרש. רוב תקני ריתוך דורשים מבחן הסמכה של התהליך. מטרת ההסמכה היא להוכיח שריתוך המתכת לפי שיטה מסוימת, עם חומרים וטכניקה, מחזיק מעמד בתנאים סטנדרטים. הבדיקות שנעשות כאן הן כפיפה, מתיחה, נגיפה, וקושיות. בעבר יצרנו מיכל אחסון לפי ידע גרמני. המתכנן הגרמני הוראה לעבוד באלקטרודה מסוימת, ובמקביל לבצע את הבדיקות של הסמכת תהליך. בגמר הבדיקות גילינו שהאלקטרודה אינה מתאימה וזאת לאחר גמר 20% של ריתוך. היינו חייבים להסיר את כל הריתוכים ולרתך מחדש עם אלקטרודה אחרת, דבר שגרם לעיקוב של חודשיים בלוח זמנים.
 
  • לבדוק ההסמכות של הרתכים. בתעודת רתך יש הרבה אינפורמציה והחשוב הוא להבין את הנתונים והמגבלות של התקן. יש מספר נושאים מהותיים שמגדירם את תחום ההסמכה של אותו רתך. רתך שהוסמך בשיטה אחת אינו רשאי לרתך בכל שיטה אחרת ללא הסמכה נוספת. תחום ההסמכה מגביל את העובי המקסימלי והקוטר המינימלי שהרתך רשאי לעבוד. בנוסף התנוחה בה הרתך נבחן, מכסה תחום של תנוחות בהסמכה, אך לא את כולם. לפני כשנה קבלן סיים לבנות ולרתך גג של מתנ"ס והגיש חשבון סופי. חברת הבניה שהעסיקה את הקבלן התנה התשלום בהצגת תעודות הרתכים. 11 רתכים ניגשו למבחן, רק 2 עברו (זאת לאחר סיום העבודה!
 
  • לקבוע נקודות ביקורת. יש להקפיד לא להגיע לשלב שלא ניתן לבצע בדיקה. בפרויקטים הנדסיים מתנהלים פעולות היצור בשרשרת, וחשוב לזהות נקודות קריטיות על מנת שניתן יהיה  לבדוק את התהליך בשלביו השונים.
 
  • לבסס נוהל לזיהוי פגמים. יש ללמוד את הדרישות של החוזה ושל התקן. תקנים שונים-דרישות שונות. מפעל מתכת עם ניסיון עשיר בקונסטרוקציות (תכנון בד"כ לפי תקנים אמריקנים), זכה במכרז לייצר מנופים לפי תכנון גרמני. קיים שוני בין התקנים השונים במדידת ריתוך המילאת. התקנים האירופים מגדרים כמידת ריתוך את צוואר הריתוך THROAT בעוד שהאמריקאים מגדרים את צלע הריתוך  LEG. המפעל ריתך לפי התקן האמריקני וכל ריתוכי המילאת היו בתת-מידה, דבר שחייב את המפעל לעבוד שעות נוספות רבות לתיקון.
 
  • לוודא תקינות ציוד הריתוך. פגמים רבים כגון חוסר התכה, נקבוביות, וזחל לא אחיד נגרמים מציוד לא תקין. ציוד לא תקין - אין משמעות שמכונת הריתוך אינה עובדת. הכוונה היא למשל לידית ריתוך מיג סתומה עם נתזים כך שהגז אינו זורם חופשי, אין הגנה בזמן התמצקות האמבטיה והיווצרות נקבוביות, וכמובן צילום רדיוגרפיה או בד' אולטרה-סונית תגלה את הנקבוביות.
 
  • הכנות לריתוך.כמעט כל הפגמים יכולים להופיע בבל"ה כתוצאה מהכנה לא טובה . בריתוך צנרת במפעל היי-טק, כל הריתוכים שצולמו נכשלו בגלל חוסר התאמה בין קטרים (פגם Hi-Low). היה צורך לסלק את הריתוך הפגום ולרתך מחדש כ-30 צינורות בקוטר   18"-”24. עבודות התיקון נמשכו לאורך זמן רב.
 
  • טיפול נכון באלקטרודות. אחד התופעות הנפוצות ביותר במדינת ישראל היא השימוש באלקטרודות דלות מימן ללא טיפול מתאים. יש צורך להשתמש באלקטרודות דלות מימן כאשר נדרש איכות גבוהה. אופי הציפוי הוא כך שכאשר האלקטרודה מיובשת לפי המלצות היצרן, הריתוך שמתקבל יהיה נטול חמצן ומימן, שני גזים שמסוכנים מאוד בתוך הרתך המוצק (חמצןנקבוביות, מימןסדקים). יצרני האלקטרודות דורשים לייבש את האלקטרודות בתנור למשך שעתיים בטמפרטורה של כ- C 3000, על מנת להוציא את הלחות מצפוי האלקטרודה. יצרנים רבים מחממים את האלקטרודות בתנורים ניידים שאינם מגיעים לטמפרטורות הנדרשות ע"י יצרן האלקטרודה.. מפעל מתכת התלונן על נקבוביות חיצונית בריתוך וחשב שהבעיה נובעת מאלקטרודות פגומות. המפעל טען שטיפל נכון באלקטרודות, וחיממם אותן כנדרש. בדיקה הראתה שהריתוך בוצע עם אלקטרודה מסוג E6010 אשר לא רק שאינה דורשת חימום, אלא שהחימום מזיק לתכונות הציפוי, אשר גרם לבעיה של נקבוביות . כאשר הפסיקו לחמם את האלקטרודות מסוג E6010, נעלמו הנקבוביות.
 
  • לוודא גבולות טמפרטורה כאשר נדרש. לעיתם נדרש לבצע חימום מוקדם (Preheat) , וחשוב להקפיד לא לעבור את הטמפרטורה המצוינת (Interpass).
הדרישה לחימום מוקדם הינה פונקציה של סוג המתכת, עובי המתכת, או תנאי מזג אוויר. מפעל התלונן על סדקים שהופיעו כאשר ריתכו עמוד (T) לפלטה בסיס עבה (40 מ"מ). בגלל העובי הרב, החום של הריתוך התפשט במהירות גבוהה יותר מאשר הזמן שהאמבטיה התמצקה, ונוצרו סדקים. לאחר שהסירו את הסדקים, חיממו את הפאזות לפני תחילת הריתוך, ולא הופיעו סדקים.
הדרישה לטמפרטורה מקסימום נובעת מהעובדה שחימום יתר עלול לשנות את המבנה הגרעיני של המתכת ולגרום להעלת  הקשיות ותופעה של פריכות.
 
סיכום
אלה רק חלק קטן מהפעולות שניתן לבצע על מנת  להבטיח ריתוך ללא פגמים. אך בכל זאת, מדובר בעבודה שיד האדם מבצעת, וכמו כל עבודה ידנית, יכולות להיות "פספוסים" שמשמעותם, פגמים. על מנת למנוע פגמים אלו מבצעים בדיקות לא הורסות אחרות כגון רדיוגרפיה, חלקיקים מגנטיים, ועוד.
חשוב לציין שלא כל אחד יודע וראשי לבצע בדיקות חזותיות.
בארץ, הועדת הלאומית לריתוך של לשכת המהנדסים מעבירה קורסים השתלמויות ומבחנים למפקחי ריתוך.
התוכנית מבוססת על ההסמכה האמריקנית (AWS), וקימת הכרה הדדית בין הסמכת הועדה בארץ לבין האגודה האמריקאית לריתוך AWS.
 

 

המאמר נכתב ע"י חיים דאון - מפקח ריתוך מוסמך ו"גוף" מסמיך רתכים.

 

 

 
 
 
פז-ארק