Skip Navigation Links
מכונות חיתוך פלסמה HYPERTHERM - עולם שלא הכרתם קודם
אודות החברה
גלריות
מאמרים
הסמכת רתכים
צור קשר
English

כניסה ללקוחות
מייל: סיסמה:
לחץ
הרשמה שכחתי סיסמה
   שלח לחבר   הדפס   שמור
שיטות טיהור השורש לריתוך צנרת ב TIG

 

שיטות טיהור השורש לריתוך צנרת ב TIG
 
 
מבוא
בריתוך צנרת כאשר המחברים מתוכננים לעמוד בפני מאמצים, להיות חופשיים מ-מלקוד חלקיקים, או להיות בעלי כושר זרימה גבוה, התייחסות מיוחדת נדרשת למטלורגיה, ופני השטח של הריתוך, במיוחד בשורש.
תכונות מכניות של ריתוכים, במיוחד תכונות התעייפות, מושפעות גם מהמראה של הריתוך והרכבו הכימי. דרוש פרופיל חלק, אחיד ומעט קמור לתפיחת השורש עם מעבר משופע אל תוך הדפנות של הצינור בכדי לא להפריע לזרימות בתוך הצנרת.
 
עבודה מקצועית
 ניתן לקבל ריתוכים איכותיים בשפופרות, מיכלים, או קוי צנרת ע"י דאגה שאין זיהום אטמוספרי בריתוך, ושיש תפיחה קמורה נאותה.
נוכחות חמצן, או במידה מסוימת חנקן באזור הריתוך הנוזלי תגרום לשינוי צבע ומגוון רחב של פגמים. שינוי צבע ככלל לא יפה אך למשל בפלב"מ, מצביעה על חוסר איזון מטלורגי.
התחמצנות רחבה בסופו של דבר גורמת להורדת תכונות מכניות, והורדת עמידות נגד קורוזיה, שעלול לגרום לכשל הריתוך. חנקן עלול לגרום לפריחות, הנקבוביות בריתוך עלולות לגרום לסידוק תוך כדי או לאחר התמצקות.
ברור שהפחתת שטח החתך בשורש, כתוצאה מפרופיל קעור, תוריד את החוזק של הריתוך. תופעה שלא תמיד ניתן לגלות, חריצים ומיקרו-סדקים באזור מושפע תרמי יביאו גם כן לכשל.
 
ההגנות הבסיסיות
ניתן לאבטיח האיכות של השורש ע"י נקיטת אמצעים כגון הוצאת כל האוויר מאזור ההתכה, והכנסת גז אצילי. שניהם יחד מתקבלים ע"י גיבוי.
  
גזי גיבוי
הגזים המקובלים לפעולת הגיבוי הם ארגון, חנקן, ותערובת ארגון/היליום.

בחירת הגז או התערובת האופטימלית תלויה בהרבה גורמים אך החשובים הם החומרים אשר משתתפים בריתוך, ותהליך הריתוך. יש לקבוע את הקצב הזרימה והדבר יוכח במבחן הסמכת תהליך. איכות הגז הוא קריטי במיוחד אחוז הלחות.

תהליך הגיבוי

הדרישה החשובה ממערכת גיבוי היא נקודות כניסה ויציאה של הגז. הגז הכנס דרך פתח בצד אחד עם חור בצד שני בכדי למנוע הצטברות לחצים. לגז ארגון משקל סגולי יותר גדול מאוויר, לכן חור הכניסה צריכה להיות בגובה נמוך יותר מאשר חור היציאה כך שהאוויר יוצא בצורה יעילה. בקטרים קטנים שנפח הפנים קטן, העלויות בגז גיבוי אינן משמעותיות. במקרים אלה, ניתן להשתמש בחסמים מעץ, נייר או קרטון, חתוכים למידה ומודבקים לקצוות. המרחק של החסמים צריך להיות כ-500 מ"מ, על מנת שלא יפגעו מהחום של הריתוך. ניתן להסיר את החסמים ע"י שטיפה עם מים או שריפה עם מבער, או בזמן ביצוע טיפול תרמי.

 

הוצאת האוויר
יש לוודא שכל האוויר הוצא מהצינור לפני שמרתכים. זמן הוצאת אוויר תלוי בקוטר הצינור וקצב הזרימה. טעות לחשוב שהגברת הקצב הזרימה מורידה את זמן הוצאת האוויר. קצב הזרימה להוצאת האוויר נע בסביבת 20 ל'/דקה. הגברת הקצב הזרימה מגדילה את המערבולת בצינור וגורמת לערבוב לא רצוי של אוויר וגז ודווקא מגדילה את זמן הוצאת האוויר. ככלל, הזמן של הוצאת האוויר צריך לאפשר החלפת החמצן 5 פעמים.
עבור מחברי ריתוך עם מרווח שורש או עם התאמה לא טובה, כדאי לאטום מסביב להיקף בנייר דבק על מנת להקטין את בריחת הגז. אפשר לבדוק את רמת הלחות והחמצן בצד היציאה בעזרת ציוד מיוחד.
להלן טבלה המראה את הזמן בשביל להוריד את רמת החמצן ל-1%, אשר מספיק בשביל ריתוך פלדות. ריתוך חומרים רגישים יותר כגון טיטניום דורשים רמת חמצן כ-20 חלקיקים למאה.

 

זמן הדרוש להוצאת אוויר מחלל הצינור בהתאם לקוטר
קוטר הצינור
קצב הזרימה (ל'/דקה)
זמן הוצאת האוויר (דק')
 
3
10
3
 
4
10
3
 
5
10
5
 
6
10
6
 
8
12
8
 
10
12
13
 
12
15

13

 

 
תהליך הגיבוי
 
כאשר הגז בחלל הפנימי הגיע לרמה הדרושה, ניתן להוריד את הקצב ל-15 ל'/דקה ולהתחיל לרתך. באופן מעשי , צריך להרגיש קלות את זרימת הגז דרך היציאה. כנאמר, במידה וההתאמה אינה טובה או המרווח בין הצינורות גדול מדי, צריך לעטוף את ההיקף בנייר דבק ולהסיר תוך כדי ריתוך. בפלדות פחמניות, לקראת סיום השורש ניתן להוריד את זרימת הגז, ולאחר השלמת ריתוך השורש, להפסיקו לחלוטין. בריתוך פלב"מ הדרישות הן הפוכות. יש להמשיך את הזרימה לכל משך הריתוך. לאחר השלמת השורש, ובהתאם לקוטר ועובי הצינור, לפעמים נדרשת הגברת קצב הזרימה בזמן הריתוך בהמשך.
 
סיום
 

ללא קשר עם הידע וניסיון, תמיד חובה להסמיך את התהליך ע"י ריתוך דוגמה, הוצאת דגמים וביצוע בדיקות מכניות.

 

המאמר נכתב ע"י חיים דאון - מפקח ריתוך מוסמך ו"גוף" מסמיך רתכים.

פז-ארק